זימון לחקירה במשטרה

זימון לחקירה במשטרה
השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

הזמנה לחקירה במשטרה

זימון לחקירה במשטרה הינו פנייה מטעם המשטרה להגיע למסור עדות כחשוד במעשה פלילי (הליך הנקרא חקירה תחת אזהרה) או כעד להתרחשותו. מעמד מסירת העדות הינו גורלי הן עבור החשוד במעשה והן עבור האנשים המקושרים אליו. משום כך, על מוסר העדות ללמוד מבעוד מועד כיצד לנהוג במהלך החקירה. ישנם מספר כללים עקרוניים של התנהלות בעת חקירה במשטרה. עם זאת, חשוב לדעת כי כללים אלו אשר יפורטו להלן, אינם בגדר ייעוץ משפטי עבור נחקרים תחת אזהרה, ומומלץ מאוד שהם ייוועצו עם עורך דין עוד בטרם הגעתם לחקירה.

בעת הזמנה לחקירה במשטרה, הנחקר עשוי לעמוד בפני מצבים שונים אשר לא ציפה להם מראש. אופן התנהלותו בעת החקירה חורץ ברוב המקרים את המשך הטיפול בה וכך גם את גורלו של הנחקר. היוועצות בטרם החקירה בעורך דין פלילי הינה הרת משמעות, עוד בטרם קיום ההליך המשפטי הראשוני. משרד עורכי דין אליהו עטר ושות' פועל למען לקוחותיו כבר בשלב הראשוני של החקירה, ומספק ייעוץ וסיוע גם טרם וגם בעת החקירה. ייעוץ זה עשוי לשנות את גורלו של הנחקר לטובה באופן משמעותי. הידע והניסיון הרבים של משרדנו בייעוץ וליווי משפטי, החל מן ההליך המשפטי הראשון, סייעו ללקוחותינו הרבים להימנע מאישום או ענישה כבדה.

אי מסירת עדות כנגד מתן עדות אמפירית בעת חקירה במשטרה

בפני הנחקר במשטרה עומדות מספר דרכים באמצעותן יבחר להתנהל ולנהוג מול החוקרים. ישנם נחקרים אשר מעדיפים לשמור על זכות השתיקה שלהם, על מנת להימנע ממסירת עדות אשר תשמש כנגדם בהמשך. נחקרים אחרים לעומת זאת, אף מסכימים לבקשת החוקרים לערוך להם בדיקה במכונת אמת, זאת על מנת להוכיח את חפותם. גם שיתוף או אי שיתוף הפעולה עם החוקרים צריך להיעשות לאחר ייעוץ עם עורך דין פלילי. עורך הדין יכול לייעץ למרשו להימנע מן השמירה על זכות השתיקה וכך לא לחזק את החשדות כנגדו. עם זאת, על עורך הדין לייעץ למרשו גם מה לומר ומה לא לומר. בכל הנוגע לבדיקת הפוליגרף, בעת הזמנה לחקירה במשטרה רצוי לא לסרב לביצוע הבדיקה, אך מוטב לבקש להיוועץ בעורך הדין בטרם עריכתה, משום שהתנגדותו האפשרית של עורך הדין לבדיקה עשויה להיות מוצדקת.

המלצת אזהרה מפני החוקרים המשטרתיים

אחת ההמלצות הטובות ביותר עבור כל אדם העומד בני חקירה משטרתית, היא לא לשים את אמונו בחוקרים. חוקרים נוהגים במגוון שיטות על מנת לחלץ מפי החשוד עדות, אשר תסייע להם להוכיח שאכן החשד מוצדק. לכן, בעת זימון לחקירה במשטרה, חשוב לזכור כי אין לתת אמון בהבטחותיהם ובדבריהם של החוקרים. חשוב לדעת כי החוקרים רשאים לשקר לנחקריהם בדיבורם, וכל עוד הם אינם מוסרים ראיות כתובות או פיזיות, יש להתייחס אל דבריהם כמלכודת שקרית, אשר נועדה להפיל את הנחקרים בפח. גם הצהרות מפי החוקר בדבר קיומן של עדויות כנגד החשוד, צריכה להילקח בעירבון מוגבל, וכל עוד לא נמסרה לנחקר הוכחה חותכת, עליו להיזהר מלהתייחס אל דברי החוקרים כאמת צרופה.

אל מי לפנות לאחר קבלת זימון לחקירה במשטרה?

לאחר קבלת זימון לחקירה משטרתית וגם בעת החקירה עצמה, עצת הזהב העיקרית והחשובה ביותר היא להיוועץ בעורך דין טרם החקירה. לצורך כך, רצוי לבחור במשרד עורכי דין אשר חרט על דגלו את הסיוע ללקוח בכל שלב בחקירה. משרדנו רואה לנגד עיניו את החשיבות בזמינות גבוהה ללקוחות, בשל הימצאותם בסכנה לשמם, לרכושם ולחופש שלהם. אם אתם מוזמנים לחקירה משטרתית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בהקדם האפשרי.

ייעוץ בעקבות קבלת הזמנה לחקירה במשטרה

הזמנה לחקירה במשטרה מעלה את הדחיפות להיוועץ בידע ובניסיון של עורך דין. הסיבה לכך היא כי ללא התייעצות מוקדמת עם איש מקצוע מנוסה, עשויות להיגרם טעויות טקטיות שלא לצורך. תהליך החקירה הוא כמו משחק שחמט ולכן, על הנחקר להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותו. משום כך, אנו ממליצים לפנות אלינו עם קבלת הזימון לחקירה, ולהיערך מראש למעמד הרה גורל זה.  עו"ד אליהו עטר וצוות משרדו מתמחים במשפט הפלילי ומלווים את לקוחותיהם כבר משלב הזנה לחקירה במשטרה דרך שלבי החקירה ועד ייצוג משפטי במידה ועוברים להליך משפטי.

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:
זימון לחקירה במשטרה
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support