ייעוץ לפני חקירה

ייעוץ לפני חקירה
השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

ייעוץ לפני חקירה במשטרה

העלאת חשדות כנגד אדם בביצוע מעשה עבירה מובילה אל חקירתו במשטרה. במהלך החקירה במשטרה הוא נשאל שאלות רבות הקשורות לזירת העבירה ולדמויות הקשורות בה. אדם אשר אינו מכיר היטב את נבכי החוק עשוי להסתבך בדבריו ולהציג עדות אשר עשויה לסייע בהפללתו, בין אם הוא ביצע את העבירה ובין אם הוא חף מפשע. לכן, קיימת חשיבות ראשונה במעלה להיעזר בעורך דין ולקבל ייעוץ לפני חקירה. התייעצות עם עורך הדין מבעוד מועד עשויה לפטור את האדם מהסתבכות מיותרת מול רשויות האכיפה, עקב העלאת עדות בחקירה אשר עשויה לשמש כנגדו בהמשך ההליך הפלילי.

חקירה פלילית הינה אירוע אשר עשוי להטות את גורלו של האדם החשוד במעשה עבירה. לעיתים חקירה פלילית אף עשויה לשנות את גורלו של אדם אשר זומן לחקירה בתור עד, משום שמתוך דבריו עשויים החוקרים להסיק כי קיים חשד שהוא שותף למעשה העבירה. משום כך, חשוב להיעזר בשרותיו של משרד עורכי דין המתמחה בתחום הפלילים ומעניק בין שירותיו גם ייעוץ לפני חקירה במשטרה.

משרד עורכי דין אליהו עטר ושות' מעניקים בין שירותיהם הרבים בתחום הפלילים גם את הייעוץ הראשוני בטרם חקירה באזהרה. להלן יובאו מספר כללי התנהלות בפני חקירה פלילית, המומלצים על ידי משרדנו. עם זאת, חשוב לדעת כי אין להישען על כללים אלו בלבד ומוטב להיוועץ עם עורך דין באופן אישי, על מנת לקבל את הייעוץ המתאים ביותר עבור המצב הספציפי בו נמצא החשוד.

הזכות לקבלת ייעוץ לפני חקירה

בפני כל אדם הנחשב כחשוד ומוזמן לתחנת המשטרה, לצורך גביית עדות באשר לחשדות העולות כנגדו, קיימת הזכות להיעזר בעורך דין. זכות זו הינה זכות חוקתית המאפשרת לכל אדם לקבל הליך משפטי הוגן. לכן, במידה ונמנע מחשוד ליצור קשר עם עורך דין, עליו לדעת כי מניעת זכותו עשויה להוביל לפסילת הראיות כנגדו. באופן זה, מודגשת החשיבות של פנייה לקבלת ייעוץ לפני חקירה במשטרה. מומלץ להתייעץ עם עורך דין לא רק כאשר אדם מוזמן לחקירה בחשד לכך שהוא עצמו ביצע עבירה, אלא גם כשהוא מוזמן לחקירה למתן עדות לגבי חשוד אחר. באמירת הדברים בצורה לא נכונה הוא עלול למצוא  את עצמו הופך מעד לחשוד בעצמו ולכן כדאי לבוא מוכנים גם לחקירה זו.

כללי הזהב בחקירה המשטרתית

אחד מהכללים הראשוניים והחשובים ביותר בכל הנוגע לזימון לחקירה משטרתית, הוא לנסות לקבל כמה שיותר מידע לגבי החקירה אליה החשוד או העד מוזמן. מידע זה עשוי לסייע למוזמן לחקירה להתכונן לקראתה. כמו כן, במידה והזימון לחקירה המשטרתית מתגלה כנובע מחשד בנחקר, רצוי כי הנחקר ייברר עוד בטרם מסירת עדותו, מהו למעשה החשד המועלה כנגדו.

קבלת תשובות מאת החוקר הינה חיונית וקיימת לזכותו של הנחשד. לאחר קבלת פרטים על החשד, רצוי כי החשוד יפנה לעורך דין פלילי אשר יספק לו ייעוץ עוד בטרם תחילת החקירה. ייעוץ לפני חקירה במשטרה יכול להיעשות מבעוד מועד, או במעמד החקירה, בטרם מסירת העדות. כלל נוסף אשר החשוד צריך לשים לנגד עיניו הוא כי החוקר נוהג עמו בידידות ואמפתיה על מנת לדלות ממנו עדות מהימנה. על החשוד להימנע מליפול למלכודת זו, ולא לומר לחוקר דברים שעשויים להפליל אותו בהמשך.

לומר דברים נכונים ולהימנע מאמירת דברים מיותרים

ייעוץ מטעם עורך דינו של אדם החשוד בעבירה, מתייחס אל שלב החקירה הפלילית והדברים הנאמרים בה. ייעוץ לפני החקירה מסייע לחשוד גם במתן הדרכה כללית לגבי האופן בו עליו להתנהג מול החוקרים, על מנת להימנע מהגשת כתב אישום. כמו כן, עורך דינו של החשוד מספק לו מידע על שלבי ההליך והתנהלותו. לכן, קיימת חשיבות רבה לקבלת ייעוץ לפני חקירה, משום שייעוץ זה עשוי להטות את גורלו של החשוד לטובה ולהשפיע באופן ישיר על עתידו באם ימנעו מהגשת כתב אישום כנגדו. במידה ואתם או מקורביכם זומנתם או נלקחתם לחקירה משטרתית, חשוב כי תיצרו קשר עם משרדנו, על מנת לקבל מאתנו ייעוץ מסייע ויעיל.

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:
ייעוץ לפני חקירה
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support